Peeling enzymatyczny, a peeling z drobinkami – seria WYPADANIE WŁOSÓW
PEELING ENZYMATYCZNY A PEELING Z DROBINKAMI – CZYM RÓŻNIĄ?
Czym się kierować przy wyborze odpowiedniego peelingu i jakie znaczenie ma ten wybór dla odpowiedniego dbania o skórę?
Po co stosować peeling i dlaczego to jest takie ważne?
Peelingi powinno się stosować niezależnie od rodzaju i kondycji włosów
Najlepiej włączyć go jako stały element pielęgnacji. Właściwe oczyszczanie skóry głowy jest jednym z najważniejszych elementów świadomego dbania o włosy. Mimo, że z pozoru mogłoby się wydawać, że poprzez regularne mycie włosów i tak usuwamy większość zalegających zanieczyszczeń to w rzeczywistości likwidujemy wtedy tylko powierzchowny osad i brud.
Działanie peelingu okaże się tutaj o wiele głębsze. Peeling ma za zadanie dokładnie złuszczyć naskórek i resztki zanieczyszczeń dzięki czemu przywracamy włosom ich naturalną równowagę. Dodatkowo podczas wykonywania peelingu stymulujemy mikrokrążenie, a co za tym idzie – porost nowych włosów.
Peeling mechaniczny, który zawiera w swoim składzie malutkie drobinki (pochodzące zazwyczaj z mielonej kawy, soli albo sproszkowanych pestek owoców). Drobinki te pomagają usunąć martwy naskórek i pozostałości kosmetyków w trakcie delikatnego masażu i pocierania skóry głowy. Nie będzie on odpowiedni dla osób, które mają problemy z dokładnym zmyciem produktu z głowy. Pozostawienie pozostałości brudu i resztek kosmetyku będzie działać negatywnie na skórę. Peeling z drobinkami nie jest przeznaczony dla skór bardzo wrażliwych.
Peeling enzymatyczny (bez drobinek) zawiera aktywne składniki, które samoistnie rozpuszczają zanieczyszczenia wiec nie potrzeba dodatkowego tarcia. Nada się dla skór wrażliwszych (oczywiście przy dobraniu odpowiedniego stężenia składnika aktywnego). W przypadku tego produktu nie jest wkazane pocieranie, masaż, więc będzie to idealne rozwiązanie dla osób, które tego nie lubią.
A wy, którą opcje preferujecie? Stosujecie peeling w swojej pielęgnacji skóry głowy?
Dodaj komentarz