Fakty i mity- seria WYPADANIE WŁOSÓW

KLIKNIJ W PONIŻSZY FILM I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

⬇️⬇️⬇️

1.WYPADANIE WŁOSÓW I SIWIENIE SĄ ZWIĄZANE Z WIEKEM

FAŁSZ

Wypadanie włosów nie mają wspólnego ze starzeniem się. Dowód? Łysienie androgenowe, którego najczęstszą formą jest utrata włosów, może pojawić się w każdym wieku, w niektórych przypadkach nawet około 20. roku życia – dotyczy to również siwienia.

2. MATKI MOGĄ STRACIĆ WŁOSY PO CIĄŻY

PRAWDA

Faktem jest, że wahania hormonalne obserwowane w okresie poporodowym często powodują nagłe łysienie telogenowe. Szacuje się, że jedna trzecia, a nawet połowa kobiet doświadcza okresowego wypadania włosów po ciąży.

3. WYPADANIE WŁOSÓW JEST ZAWSZE DZIEDZICZNE

FAŁSZ

Łysienie androgenowe jest dziedziczne, ale błędnym przekonaniem jest, że wszystkie rodzaje wypadania włosów zależne są od genów. Ostre łysienie telogenowe, czyli np. okresowe wypadanie włosów nie ma nic wspólnego z genetyką.

4. STRES MOŻE POWODOWAĆ UTRATĘ WŁOSÓW

PRAWDA

Intensywny stres może oddziaływać na mieszki włosowe, powodując w konsekwencji rozproszone wypadanie włosów.

5. WYPADANIE WŁOSÓW JEST NIEODWRACALNE

FAŁSZ

Ostre łysienie telogenowe to okresowe wypadanie włosów, które jest zawsze odwracalne po zidentyfikowaniu i wyeliminowaniu czynnika wyzwalającego. Faktem jest również to, że konsekwencje przewlekłego wypadania włosów mogą być również niwelowane. Jednak włosy utracone w wyniku łysienia androgenowego nigdy nie odrastają.

6. ŁYSIENIE ANDROGENOWE DOTYKA GŁÓWNIE MĘŻCZYZN

PRAWDA

Łysienie androgenowe jest rodzajem przewlekłego rozproszonego wypadania włosów, charakteryzującym się występowaniem epizodów wypadania włosów, prowadzącym ostatecznie do ich miniaturyzacji i zmniejszenia gęstości. Faktem jest, że dotyczy ono głównie od 70% do 80% mężczyzn (w porównaniu z 29% do 42% kobiet) w ciągu całego życia**.

7. WYSTARCZY SAMA ZMIANA DIETY, A WŁOSY PRZESTANĄ WYPADAĆ

FAŁSZ

Istnienie żywności przeciw wypadaniu włosów to mit. Trzeba jednak powiedzieć, że na wypadające włosy wskazana jest dieta bogata w aminokwasy siarkowe (cysteina i metionina), witaminy B, C i E, cynk i żelazo itd., natomiast sam wpływ zdrowego odżywiania nie zawsze jest w stanie zwalczyć problem.

Chcesz poznać szczegóły przeciwdziałania schorzeniom/chorobom skóry głowy zapisz się na nasze szkolenie z trychologii: https://hairspaedu.com/product/szkolenie-trychologia-we-fryzjerstwie-poziom-i-i-ii/

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 HairSpaEdu.com